S čím si (mimo jiné) poradí úklidová firma v Praze


Nepopulární úklid

Jsou lidé, které úklidové práce naplňují vnitřním pocitem štěstí. Mohou si připadat nepostradatelní, může je uspokojit pocit čistoty, věci na svých místech, harmonie a soulad prostředí a mimo jiné i odstranění zápachu a biologického odpadu, který kdekoho nevýslovně deprimuje.

Jsou ovšem i tací, co sice mají rádi přehled, pořádek a čistotu, ale je pro ně obtížné či nepředstavitelné pustit se do generálního či obecně většího úklidu domácnosti, kanceláře a jiných obytných či nebytových prostor. Které činnosti mohou být obzvláště náročné, a na něž se vyplatí sjednat odborníky – úklidovou firmu v Praze?

umývání okna

Umýt okna

Umýt jedno malé okénko v přízemním bungalovu, s výhledem na okrasnou kvetoucí zahradu a zahradní bazén, je spíš za odměnu, a v takových situacích zřejmě nebude nutné povolávat specialisty. Něco jiného je však školní budova se sty okny, anebo byt v panelovém domě v jedenáctém patře, kdy máte závrať, a rozhodně si netroufáte vylézt na štafle a otevřít okno dokořán. Ostatně, nemusí to být ani jedenácté patro, někdy stačí i to druhé.

koberec v bytě

Vyčistit koberec

Každý koberec je textilie a měl by být svým způsobem podroben stejnému procesu očisty, jak to provádíme se svým oblečením. Kupříkladu takové ponožky. Když již uznáte, že by nebylo vhodné znovu je oblékat na bosou nohu, odložíte je do koše na prádlo nebo do bubnu pračky. Ale co koberec? Ten pouze přejíždíte na sucho hubicí sáčkového vysavače.

Pokud se po vašem koberci v bytě procházíte bosou nohou, jsou to v podstatě svým způsobem, obrazně řečeno, taktéž vaše ponožky. Ty ale nekončí v koši na prádlo, i když do kobercových vláken otíráte svůj pot a spolu s ním i bakterie, které jej rozkládají. Za „příznivých podmínek“ pak koberec začne být cítit velmi podobně jako odložené ponožky, a v tu chvíli by měla nastoupit „úklidová četa“ s čisticím strojem na koberce a vhodnými čisticími prostředky.