Pravidelné cvičení přispívá k hubnutí

Máte-li pocit, že tloustnete více, než by vám bylo příjemné, vypočítejte si BMI index. Je to daleko přesnější ukazatel než jen pouhé vážení se na domácí váze.

Pravidelné cvičení přispívá k hubnutí

Obézních jedinců je v našich zemích více než dost. A vypadá to, že v budoucnu budou jejich řady ještě přibývat. A to i přesto, že se příslušné orgány snaží dělat vůči tomuto nepříjemnému trendu různé druhy kampaní. Důvodem, proč se to tak musí dělat, jsou chronické choroby, které s obezitou přímo souvisí. Ty se velmi špatně, a hlavně draze léčí. Navíc dokáží vyřadit obézní jedince s normálního, tedy i pracovního života, takže je jasné, že stát tento druh problému prostě řešit musí.

Hruška

Pokud se vám zdá, že se obezitě začínáte blížit nebo už vás dostihla, měli byste se ze všeho nejdříve zvážit a následně si spočítat svůj index BMI. A proč se zabývat nějakým BMI a nespokojit se pouze s váhou. Protože se váha odvíjí od mnoha jiných faktorů, třeba výšky postavy nebo věku. A právě tyto faktory se započítávají i do BMI. Díky tomu je to mnohem přesnější, což je pro vás samozřejmě mnohem lepší.

Nadměrnou tloušťku je samozřejmě nemožné řešit ničím jiným než zavedením různých režimních opatření, hlavně tedy těch týkajících se stravy. Ta by měla být maximálně vyvážena s větším příklonem k zelenině, pokud možno čerstvé, a luštěninám. To jsou totiž potraviny, které obsahují celou řadu organismu prospěšných látek a které dokáží zasytit, aniž by člověk přibíral. Maso je samozřejmě možné také do jídelníčku zařadit. Ale musí být děláno bez tuku a musí se jednat o maso libové. Ideální je konzumovat mořské ryby a drůbeží.

Chilli

Zapomínat byste ale neměli ani na pohyb. Pohybem není myšlen občasný běh na toaletu, ale pravidelné aerobní cvičení. Co si pod tím představit? Inu, mělo by se jednat o aktivity, které dokážete normálně udýchat. Právě u takovýchto aktivit se nejlépe odbourává tělesný tuk. Čím více budete cvičit, tím rychleji budete hubnout. Můžete začít běhat nebo jezdit na kole, třeba do práce. Výborné je i skákání na trampolíně nebo jezdění na rotopedu u seriálů. Možností je skutečně více než dost.