Konečně pohyb, který vás bude bavit!

Také byste rádi své tělo trochu zaměstnali, získali zpět svou fyzickou kondici a zároveň strávili společný čas se svými nejbližšími? Pak je pro vás turistika tou jasnou volbou. S příchodem pandemie koronaviru se řada z nás uzavřela před světem a mnohdy vystrčila nos maximálně při cestě do práce. Volné chvíle jsme nejčastěji trávili doma, hezky na sedačce v přítomnosti nějakého hezkého filmu nebo seriálu. Jenže naše tělo nám jaksi dává najevo, že by si už nějaký ten pohyb zasloužilo.

turistika horská

Chůze je nejstarší a nejpřirozenější pohyb pro naše tělo. I z tohoto důvodu se doporučuje i jedincům, kterým v provozování jiných pohybových aktivit brání zdravotní problémy. Turistiku je možné provozovat v každém věku, bez ohledu na tělesnou konstrukci či fyzičku. Navíc není náročná ani na vybavení. V letních měsících si spolehlivě vystačíte s tričkem, šortkami a trekovými botami. Jen je důležité, aby bylo oblečení funkční a plnilo přesně to, co od něj očekáváte.

Turistiku je možné provozovat kterémkoliv ročním období. Ovšem na příchozí sychravé dny je zapotřebí se přeci jenom trochu připravit. Svrchní vrstva oblečení by měla být z odolného materiálu, který dokáže odolat nepřízni počasí. I obou budeme muset vyměnit. Vsaďte na kvalitní obuv s pevnou podrážkou, která zabezpečí, že chodidla zůstanou v teple a suchu. Výběr turistické obuvi je nesmírně důležité, proto se v případě potřeby neváhejte obrátit na specializované prodejce, kteří vám s výběrem rádi pomohou.

kožené boty

Náročnost trasy je pak dobré volit s ohledem na fyzickou zdatnost jednotlivých turistů. Zatímco nadšení začátečníci by měli zvolit snadnější trasy, zkušení jedinci mohou zkusit třeba i ferraty. Ty nabízí nevšední zážitek a několik jich najdete i u nás. Nejvíce jich však naleznete v italských Alpách, kde také vznikl jejich název. K zdolání těchto náročných horských tras je ale zapotřebí speciálního vybavení.