Co vás může zaskočit při montáži nábytku

Stěhování je vskutku nezávidění hodný proces, tedy pokud se zrovna nejedná o nadšence, kteří tento životní krok berou za určitou výzvu, vzpruhu a touhu po očekávané a chystané pozitivní změně. Součástí stěhování je v řadě případů i práce s nábytkem. Pokud nezůstává na svém místě, musíte jej přemístit do stěhovacího vozu buď jako kompaktní celek, anebo rozebraný na dílčí části.

obývací pokoj

Starožitnosti kupříkladu rozebrat nejdou a tam není co řešit, ovšem u moderního nábytku se doporučuje rozebrat jej do posledního šroubku a vše převážet demontované po deskách. Jedna věc jsou však slova druhá činy. Máte-li dostatek elánu pustit se do práce sami, proč ne, ovšem buďte bdělí a připravení. Rádi bychom vám nastínili situace, díky nimž je výhodnější domluvit demontáž a zpětnou montáž nábytku v Praze Odnes to s profesionály.

moderní kuchyně

Velké a těžké kusy desek – malá komoda vás nepotrápí tak, jako velká vestavěná skříň nebo manželské dvojlůžko. Některé kusy desek potřebujete tu a tam přidržet, a stává se, že velmi těžké díly vám mohou vyklouznout z ruky, rozlomit se, odlomit růžek či dýhu atp. Podceníte-li to, můžete nábytek i nevratně poškodit.

Selže výpomoc – v souvislosti s tím se zmiňujeme o dalším pomocníkovi. Jestliže vám v dané chvíli onemocní nebo nemá na vás čas, budete na to sami, a je-li termín stěhování za dveřmi, je to pěkná patálie. Ve dvou lidech se nábytek demontuje mnohem snáze, než v jednom člověku, to dá rozum.

Dřevotříska – nábytek z dřevotřísky je vždy sám o sobě problém, tady musíte dbát na velkou opatrnost, zvláště při povolování a dotahování spojovacích součástí. Dřevotříska je právě ve spojích citlivá a náchylná na poškození, čímž se i výrazně snižuje pevnost celé konstrukce. Stěhovací firmy to dobře ví a snaží se těmto problémům zabránit. A navíc jsou proti různým karambolům pojištění.

Nevhodné nářadí – s jedním kladívkem, dvěma šroubováky a kleštěmi toho moc nezmůžete, někdy je nutné mít po ruce speciální nářadí nebo přípravky. Stěhovací firmy disponují perfektním vybavením, které je vždy základním předpokladem k úspěchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup