Když je bydlení moc drahé

Většina z nás si ani vzdáleně nedokáže představit, jak se žije bezdomovcům. A to proto, že jsme měli to štěstí, že jsme se v jejich kůži nikdy neocitli a nemuseli tak zažívat všechno to, co podobný život obnáší. Jenže vyhnuli jsme se takovému nekvalitnímu životu jenom proto, že máme kde bydlet.

Bydlení je prostě důležité. A ať už máme toto jakékoliv, je hlavní, že ho máme. Protože i to nejubožejší ubytování je lepší než život na ulici.

schránka na dveřích

Jenže je samozřejmé, že se obvykle nespokojíme s konstatováním, že to mohlo být i horší, a netrávíme tak své dny života jen tak někde. Chceme vždy něco lepšího. A tím nejlepším je pochopitelně život ve vlastním domě nebo bytě.

Jenže soukromé domy stojí přímo astronomické částky, takže na ně musí mnozí z nás rovnou zapomenout. A ani soukromé byty nejsou levná záležitost, kterou by dokázal kdekdo jen tak zaplatit ze svých úspor. A tak si něco podobného kupujeme aspoň na hypotéku. Koupíme si byt a pak po řadu let splácíme.

Jenže někdy je i půjčka na vlastní byt nad naše možnosti. Někdy nám finanční ústavy nepůjčí ani na nějaký vlastní byteček, protože bychom zřejmě neutáhli splátky.

dolary USA

A když nastane podobná situace, může se nám hodit určitě i hypotéka na družstevní byt. Protože dne už si lze půjčit i právě na družstevní objekt, jakkoliv to není zase až tak obvyklé.

Družstevní byty mají pro své vlastníky prakticky tytéž vlastnosti jako jejich byt soukromé, jsou ale o poznání levnější. A právě toho by se mělo využít, když si nemůžeme koupit byt do vlastnictví. Protože levnější družstevní byt rovná se nižší hypotéka. A nižší hypotéka znamená i snadnější splácení, a tudíž dostupnost i pro chudší vrstvy, které na soukromý byt a půjčku na něj nemají.

A mít takový družstevní byt je tedy rovněž terno. Protože i v něm se bydlí skvěle. A kdo tu bydlí, nemusí si lámat hlavu nad tím, co by dělal, kdyby střechu nad hlavou neměl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup