Hypotéka pro každého

Když se člověku nedostává peněz, nastávají mu krušné časy. Pokud tyto trvají jenom dočasně, a to ne zase až tak dlouho, dá se to nějak přetrpět. Jenže když se to vleče po dlouhý čas a stále není vidět ani ono pověstné světýlko na konci tunelu, ba když se člověk naopak kvůli svým finančním možnostem propadá stále hlouběji ke dnu, u něhož není záruka, že se od něj zase odrazí, nezbývá nic jiného, než požádat někoho o půjčku.

finance

Jenže ono se to lehko řekne, jenže nejednou těžko udělá. Protože půjčit si je snadné, jenže najít někoho, kdo je ochoten půjčit, to už zase takové legrace být nemusí. Spíše to může být zážitek, jakému je příjemnější se vyhnout.
Protože každý potenciální věřitel má své podmínky. Chce mít jistotu, že dostane peníze včas a v pořádku zpět a že spolu s nimi získá i patřičný úrok, kvůli kterému vlastně půjčuje. A nejednou jsou tu kladeny natolik přísné podmínky, že jim právě onen strádající člověk není schopen vyhovět. A i kdyby měl úmysly sebečistší a byl připraven vše do posledního haléře vrátit, nebude mu uvěřeno a nedostane ani korunu.

A co potom?
Potom odmítnutému žadateli nezbývá nic jiného, než hledat, hledat a zase hledat. A to tak dlouho, dokud nenarazí na nebankovní hypotéky. Což je právě to místo, kde lze s pátráním ustat. Protože tady se takovému člověku půjčky s největší pravděpodobností dostane. A pokud ne tady, pak už nejspíše nikde. Protože jen těžko budete hledat poskytovatele půjček, kteří by nabízeli ještě výhodnější podmínky.

euro mince

Vždyť máte-li s půjčkami své zkušenosti, řekněte upřímně:

  1. Kde vám půjčili, pokud jste měli příliš nízké příjmy?
  2. Kdo vám půjčil ve chvíli, kdy nahlédl do registru dlužníků a našel vás tam?
  3. Kdo vám poskytl potřebné peníze v podstatě rychlostí blesku, tedy už během několika dní a někdy dokonce už i v den podpisu smlouvy?
  4. Kde přizpůsobovali výši splátek a délku splácení (až na třicet let) tak, abyste zvládli svým závazkům dostát?
  5. Kde…

Těch ‚kde‘ je celá řada. A nejspíše se shodneme na odpovědi, že nikde. Protože to dokážou jen nebankovní hypotéky. Jež jsou tu možná i pro vás.