Důvěřuj, ale prověřuj


Stěží bychom v civilizovaném světě našli někoho, komu nejde o peníze. Ani ten, kdo jich má dost, jimi neopovrhuje, a pro mnohé jsou vysloveně tím nejdůležitějším. A není nic nelogického na tom, že o ně jde i podnikatelům, ty zabývající se dopravou nevyjímaje. Vždyť i ti si musí na svůj život vydělat. A zároveň musí živit i své zaměstnance.

nákladní auto

Pokud takový podnikatel nemá přijít na buben, musí mít podnikavého ducha, musí nabízet to, co si od něj někdo jiný v dostatečném množství a za dostatečné peníze koupí, musí mít organizační schopnosti i přinejmenším špetku štěstěny. Ovšem ani to vše ještě není zárukou zdaru.
K podnikání a vydělávání peněz je totiž potřeba i to, aby takový šéf netratil zbytečně tam, kde tratit nemusí. A přesto nejednou tratí.

Ruku na srdce – kdo z nás někdy něco nesebral, nevzal, nelohnul, nečmajznul, „nezprivatizoval“, prostě neukradl, že? Těžko někoho takového najdeme. Protože heslem „kdo neokrádá stát, okrádá rodinu“ jsme se řídili vesměs už za minulého režimu a změnilo se na tom pouze to, že dnes už se okrádá nejen stát.
A i kdyby si už snad „nepřilepšovali“ zaměstnanci do vlastní kapsy na úkor majitele firmy, v níž pracují, stejně by nemusela být situace růžová, protože i taková nehospodárnost vede ke ztrátám.

Vezměte si jenom dnešní ceny pohonných hmot. Kolik jenom stojí i takový pouhopouhý litřík! A jak snadno tento může zmizet ve firmě, jejíž vozidla jezdí světem sem a tam! A vzhledem k počtům vozidel a další techniky takové firmy rozhodně nemusí jít jenom o litry.

rypadla

Nemá-li se majitel firmy nechat zbytečně připravovat o finance, měl by si zajistit užitečnou záležitost jménem sledování vozidel. Protože sám nemůže být u všeho a potřebuje tak někoho, kdo to vše ohlídá za něj.
A kdo takového pomocníka hledá, najde. Najde RMC systém, který řeší měření spotřeby paliva, vyhodnocuje jízdní styl, výkazy produktivity práce, automatickou knihu jízd, GPS i krádeže nafty. Díky satelitnímu sledování kdykoliv hravě zjistí, kdy, kde a jak pracuje jeho technika, zkontroluje spotřebu paliva, dozví se o svém vozidle i tehdy, kdy je ukradeno celé. A mnohé další věci, jež znamenají nakročení k větší efektivitě. Protože nikdo nebude okrádat šéfa, pokud ví předem, že se na to přijde.

A to se to pak podniká!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup