Dopřejte si masáže, vaše tělo vám poděkuje

Masáž je skvělá věc. Dokáže tělu ulevit jak po fyzické tak i po psychické stránce. Masáže se doporučují i pro pacienty s dlouhodobějšími psychickými problémy. Navíc pokud máte problémy se zády, nic vám neudělá tak dobře, jako masáž. Masáž navíc kombinuje nejen ty správné pohyby rukou, kdy vám masér dokáže se zády udělat zázraky, ale samotná relaxace v podobě masážních vonných olejů a esencí udělá tělu i duši moc dobře. Pokud se ráno budíte ztuhlí, během dne se cítíte unavení a občas pociťujete i jiné obtíže, je nejvyšší čas si na masáž zajít. Pokud už bolesti dojdou do stádia, kdy vám omezují normální život, začne bolest vystřelovat do celého těla a vy se kroutíte jako paragraf, je už dost pozdě a bude to chtít spíše fyzioterapeuta než maséra.

žena na masáži

Jak často docházet na masáž

Aby vám masáže mohly skutečně pomoci, je důležité, abyste na ně docházeli pravidelně. Jedna masáž dlouhodobý problém nemůže spravit. Navíc dobrý a zkušený masér vám poradí a pomůže najít co nejvhodnější techniku a určí vám masáže na míru, takže se vám zcela jistě začne pomalu ulevovat. Ze začátku jsou intervaly, kdy na masáže musíte docházet kratší. Doporučuje se dvakrát týdně, kdy méně je málo a více zase už moc. Tělo po masáži potřebuje také nějaký klidový režim, aby se mohlo správně regenerovat. Postupně se návštěvy budou prodlužovat, dokud se nebudete cítit lépe. To, ale neznamená, že byste na ně měli chodit úplně. I když až to jednou okusíte, nebudete chtít skončit ani náhodou.
vonný masážní olej

Pokud se chcete stále udržovat v kondici a pojistit si své zdraví, nezanevřete na masáže hned poté, co vám zmizí první obtíže. Zajděte si na masáž alespoň jednou za měsíc stále pravidelně, alespoň tak budete mít jistotu, že se vaše problémy brzy nevrátí jako bumerang. Především pak záda jsou totiž namáhané každý den, nepřispívá jim ani náročné nebo naopak sedavé zaměstnání a nemluvě o tom, jak v noci spíte nebo jakou máte matraci nebo polštář. Od zad se pak táhnou další problémy, protože velká spousta bolístek, jde právě od páteře.