Zelený čaj je zdravá a přirozená lékárna pro náš organismus

Pro dodržování správného pitného režimu bychom měli přijmout do svého těla dostatek tekutin tak, aby náš organismus nestrádal. Ale nelze striktně stanovit, kdo a kolik tekutin by měl „správně“ vypít. Jedná se o to, že jinak pijeme například v zimě a naprosto jinak v horkých letních vedrech, kdy ručička teploměru ukazuje nad třicet stupňů Celsia. V případě letních veder bychom měli svůj pitný režim určitě zvýšit alespoň na dvojnásobek, protože pocením z nás tekutiny opět odcházejí a tělo strádá. Jakmile začínáme pociťovat žízeň, je už zpravidla pozdě, protože se hlásí o slovo strážce dehydratovaného těla.

čajová plantáž

Do pitného režimu zpravidla začleňujeme čistou pramenitou vodu anebo vodu z vodovodního řadu, ale v mnohých domácnostech bohužel nebývá pitná, protože je z hygienických důvodu čištěná chlorem. Pokud cítíte z tekoucí vody doma chlor, doporučujeme vodu nepít a když tak alespoň převařit nebo používat čističky a vodovodní filtry. Pramenitou vodu kupujeme v obchodech, je lepší pro trávení neperlivá. Ale i mírně perlivou lze tolerovat, ale když už, pak bez příchutě.

zelený čaj

Do pitného zdravého režimu zařazujeme i nejlépe zelený čaj sypaný, který nám poskytuje i dlouhý medicínský seznam léčivých účinků. Pitím zeleného čaje dodáváme organismu tekutinu, ale zároveň podporujeme i náš imunitní systém, což v současné koronavirové době potřebuje většina obyvatelstva. Pomáhá také coby prevence proti civilizačním nemocem, a dokonce nám pomáhá proti stárnutí díky přítomnosti vitamínu E.

Proč je zelený čaj zelený? Protože neprochází fermentačním procesem a nepodléhá tak chemickým změnám. Díky tomu v čaji zůstávají vitamíny a minerální látky, které nejsou narušeny fermentačním procesem. Kromě výše zmiňovaných účinků neutralizuje škodlivé vlivy elektromagnetického záření. Pracujete často s počítačem? Pijte zelený čaj! Je zdrojem potřebných antioxidantů, jež bojují proti rakovině. Stejně tak pomáhá při snižování cholesterolu, snižování vysokého krevního tlaku.

Zelený čaj je přirozenou a zdravou lékárnou pro naše tělo.