Čím se liší tekuté tapety od klasických tapet

Uspějete na různých typech povrchů – když pokládáte papírové či vinylové tapety, podmínkou je perfektní vyhlazení podkladu. Každá, byť i drobná nerovnost, se po zaschnutí tapet projeví, a zvláště u jemných vzorů ji budete mít na očích trvale, což sníží estetický dojem z vámi vykonané práce. Papír a vinyl jsou totiž velmi tenké, takže nemohou zakrýt to, co pod nimi je, naopak budou přesně kopírovat podklad, takže se tu projeví i praskliny nebo spáry, drobné hrbolky atd.

malování zdi

Tekuté tapety vzorník, ať už vyberete jakýkoli jejich vzhled, se nanáší v silnější vrstvě, je to něco jako štuk nebo tmelová stěrka. Tím se dobře zakryjí hrbolky, přechodové linie omítky, hrubší omítka, kterou byl např. zazdíván otvor po dveřích, drobné otvory, prasklinky a další povrchové nedostatky. Vznikne jakási homogenní plocha, na první pohled precizně vyhlazená a pokrytá.

moderní interiér

Na ploše nejsou vidět žádné spáry, což je nejčastější důvod, proč lidé odmítají, byť i pěkné tapety, které se pokládají jako na sebe navazující pásy. Každá spára kazí estetický dojem, a to se můžete snažit sebevíc, a přesto se mnohdy projeví. Stačí jen velmi malá nerovnost, třeba půl milimetru, a už vám bude jasno, že jsou na zdi tapety, a že zrovna tady končí jedna a začíná druhá.

Tekuté tapety přináší do našeho života více barev, některé z nich mohou být skutečně velmi zajímavé, a kdo je kreativní, jistě dokáže objevit odstíny, které jej oslovují. Výhodou je také čistě přírodní řešení, suchá směs pro tekuté tapety se zhotovuje z drcené celulózy, bavlny či kousků hedvábí, barvy jsou netoxické, bez syntetických pojiv, běžných u syntetických barev na kov.

Výrobci či prodejci uvádí, že je toto řešení ideální pro alergiky, např. děti trpící astmatem, jsou příjemné na dotek a vhodné do všech typů místností. Materiál také dobře izoluje od úniku tepla z místnosti a působí jako zvukový izolant, tedy snižuje hladinu hluku v místnosti, která se do ní šíří zvenčí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup