Vodní svět

V mládí nebo ve stáří. Je úplně jedno kdy se z nás stane akvarista. Ať je z nás začínající amatér nebo zkušený profesionál. Akvaristika je zajímavá především tím, že můžeme zařídit svět pro vodní živočichy, které potom doma „chováme“. Na samotném začátku je dobré promyslet, jak velké akvárium pořídíme. Právě podle rozměrů volíme počet akvarijních rybek.
akvárium a rybičky
Komplet
Na trhu je spousta různých akvárií, především jsou rozlišovány od výrobců svojí velikostí a tvarem. Těmi oblíbenými jsou však kompletní sety, které nabízí nejen kamenné obchody. Sortiment je rozšířen i do větších nákupních hobby center, takže i při obyčejném víkendovém nákupu lze komplet jednoduše sehnat. Stále více využíváme také možnost zařízení pořídit v internetových obchodech, což nezabere tolik času a je to velmi rychlá a pohodlná koupě z domova. Výbava často obsahuje to nejzákladnější co je potřeba. Takže pokud nemáme v sadě osvětlení, filtr, topítko, teploměr, síťku, krmení a také písek je nutné tyto věci dokoupit. Novinkou v doplňcích je také akvarijní automatické krmítko pro vločkové i granulované krmivo, na kterém lze jednoduše nastavit časový interval pro krmení rybiček. Pokud bychom jej chtěli pořídit, je většinou vhodné pro všechny druhy akvárií.

Obyvatelé
Kromě rybek lze do akvária pořídit cokoliv jiného živého. Vybírat můžeme různé druhy rybek. Těmi nejrozšířenějšími, u nás dostupnými jsou například Tetry, Paví očka a Neonky které nejsou na chov náročné. Do akvária nemusíme pořizovat jen rybičky. Můžeme si také místo nich zvolit krevetky, raky, šneky a dokonce i vodní želvy. Podle námi zvolených živočichů dále popřemýšlíme nad živými vodními rostlinami, které dodají akváriu přírodní krásu.
zlatá rybka

Akvárium v interiéru se může stát velice zajímavým doplňkem. Údržba akvária není tolik náročná, navíc tímto nápadem lze udělat radost nejen sobě, ale i svým nejbližším.