Svatební dresscode – užitečné tipy


Svatební šaty nevěsty – Nevěsta má, co se týče výběru šatů, rozsáhlé pole působnosti. Může vybírat z šatů tradičně bílých, ale i pastelových, krátkých i dlouhých. Říká se, že ke svatebním šatům by měla patřit krajka. K šatům jako doplněk můžete použít závoj, módní klobouk… Výběr je na každé z Vás.
Oblek ženicha – I zde platí, co do výběru barev a odstínů, že si ženich může volit dle svého uvážení. Vyhnout by se dnes však již měl obleku krabicového typu a spíš sáhnout po obleku typu slim. Aby vynikly manžety na košili, doporučuje se sako s kratšími rukávy. Módní faux pas můžou způsobit příliš krátké ponožky a zpod kalhot vyčuhující chlupatá lýtka. Proto nezapomínejte na dostatečně dlouhé ponožky v barvě kalhot či ponožek, ovšem ne bílé. Další doplňky tvoří jednobarevná košile a ve stejném odstínu jako boty opasek.
svatební oslava
Družičky – U mladších družiček, dětí, je vhodné volit šaty v barvě, které ladí s nevěstou. Družičky věkově starší by měly mít na sobě šaty dlouhé až po zem.
Otcové svatby – Jděte po vzoru ženicha. Tzn. že pokud bude mít ženich oblek tmavý/světlý, měly byste se, pánové, řídit dle něj.
Svatební hosté – Pro všechny svatební hosty, družičky, matku nevěsty platí jedno velké základní pravidlo – žádná bílá!
ramínko na klice
V případě svatby v kostele mějte na paměti, že stehna i ramena všech svatební hostů mají být zahalena! Rovněž otevřené boty jsou pro tento typ svatby velmi nevhodné!
Ženy pozvané na svatbu by měly doma ponechat veškeré různorodé kabelky a pro tuto příležitost volit psaníčko jakékoliv velikosti.
Ženy by rovněž měly doma ponechat hodinky a své zápěstí mít buďto holé či zdobené vhodným šperkem.
prsteny do manželství
Vyzývavé výstřihy, minisukně apod. na svatbu nepatří! Sukně by měla sahat minimálně pod kolena.
Oblečení volte decentní. Vhodné jsou jemné nebo neutrální barvy. Pestrobarevné kravaty s obrázky a motivy komiksových hrdinů ponechejte pro jinou příležitost. V žádném případě ne džíny!