Ubytování v Lednici můžete spojit s prohlídkou zámku i v zimě


Většina památkových areálů je přístupná pouze v hlavní turistické sezoně, anebo od jara do podzimu. V zimních měsících bývají hrady a zámky uzavřeny z důvodu nesnadné možnosti zajistit vytápění. Na některých místech je však možné prohlídkový okruh shlédnout i v omezeném rozsahu v zimě. V tomto směru vyniká Jižní Morava.
Pravidelně jsou tu v zimním období přístupné památky v Lysicích, v Mikulově a v Lednici. Zpřístupněná je dokonce i část jeskynního komplexu na Blanensku – Sloupsko-Šošůvské jeskyně, kde je i v zimě v podzemí stabilní teplota nad bodem mrazu.Lednický rybník

Do lednického zámku kromě ledna po celý rok

Zámek Lednice není třeba představovat snad nikomu. Patří k nejznámějším zámeckým objektům v České republice, najdete jej kromě reklamních prospektů i v dětských knihách, na kartách a pexesu a každý rok zamíří do těchto končin téměř půl milionu návštěvníků. Podle počtu prodaných vstupenek je lednický zámek na prvním místě v tabulce návštěvnosti hradů a zámků v Česku. Zásluhu na tomto faktu má nejen atraktivita celé oblasti Lednicko-valtického areálu, ale také právě prodloužená otevírací doba. Kromě měsíce ledna sem můžete zavítat prakticky kdykoli.
Od února do dubna je navíc prohlídka areálu přívětivější vzhledem k poklidné atmosféře tamního prostředí, kdy tu nezastihnete davy turistů, navíc je možné prohlídku prodloužit o procházku v zámeckém skleníku, kde můžete shlédnout více než 250 druhů rostlin. Interiér zámku i skleníku bývá nejatraktivnější právě v únoru a v březnu vzhledem k tomu, že měsíc leden je vyhrazen pro úklidové a čisticí práce. A tak vás již prvního února přivítá zámek v plném lesku, zbavený nánosů špíny a prachu, přičemž stejné pravidlo platí i o skleníku, o jehož čistotu a provoz se stará celkem třináct zaměstnanců.Lednický minaret
Výlet na Jižní Moravu můžete spojit se zajištěným hotelovým komfortem, ubytování v Lednici Lednice Galant.czv sousedství zámeckého areálu je k dispozici po celý kalendářní rok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup