Složitý výběr


Vybrat si dnes televizní přijímač nemusí být vůbec snadné, naopak se může jednat o poměrně složitou záležitost. Důvod je jednoduchý. Různých typů televizí je prostě hodně a laik s v nich jen stěží dokáže orientovat. Dnes si již nevybíráte pouze podle značky, respektive podle velikosti obrazovky, ale i dle daleko specifičtějších kritérií. Proto váš nový přístroj může stát jenom pár tisícovek nebo také klidně i sto tisíc. Záleží na vašich preferencích a samozřejmě i finančních možnostech.
velká tv
LCD
V současnosti asi nejprodávanější typ televizí nejen na českém, ale i na světovém trhu. Obraz i zvuk mají LCD na poměrně slušné úrovni, navíc se dají koupit v mnoha velikostních variantách. Jsou vhodné jak pro standardní televizní diváky, tak dokáží oslovi i majitelé Playstationů, respektive X-boxů. V případě, že budete potřebovat LCD ke hraní her neb sledování sportovních přenosů, pořiďte si model, který má rychlejší odezvu obrazu, než je běžné. Vaše oko díky tomu dokáže zachytit daleko více detailů.
OLED
OLED přijímače jsou obecně o dost dražší než LCD, ale také nabízejí mnohem více. Mají daleko lepší obraz. A to nejen díky vyššímu rozlišení, ale hlavně díky nové technologii, která nepoužívá podsvícení. Kontrasty jsou zde nejlepší, které jste kdy mohli na televizi vidět. Pokud tedy máte peněz na rozhazování, zde máte tip, za co je utratit. Připravte si ale velký balík.
tv lavis
SMART
V případě, že se bez internetu neobejdete ani při sledování televize, měli byste si koupit model, který je označen jako SMART. Díky tomu budete moci omezeným způsobem surfovat po internetu i v obývacím pokoji. I když k tomu tato technologie není přímo určená. Zásadní je SMART je hlavně z toho důvodu, že nebudete muset sledovat pouze programy stanic, které chytá vaše anténa, respektive filmy z flash disku, DVD nebo Blu-Ray, ale také programy, které vysílají na internetu. Nejznámější je asi NETFLIX.