Nejlepší vinařské oblasti Jižní Ameriky

Jen málokterý nápoj si po celém světě získal tolik slávy. Pivo a možná Coca Cola mohou konkurovat oblibě vína po celém světě. Již od dob starověkého Říma lidé vědí, jak povznášející může být jeho přiměřená konzumace. Proto se dnes pěstuje snad všude, kde to je příroda dovolí. Výjimkou není ani jihoamerický světadíl, kde vinice zabírají svahy And, argentinská říční údolí či hornaté části Brazílie.
lití vína
Peru
Peru je zemí, která se rozkládá v Andách. Známé je spíše díky památkám starých Inků než díky vínu. Přesto je považováno za kolébku vinařství na kontinentu. Vinná réva sem byla dovezena a uměle vysazena španělskými kolonizátory. Od té doby téměř do konce 19. století hrálo nejvýznamnější úlohy na tamním vinařském trhu. Především v oblasti, která se jmenuje Tacama. Ta je pro turisty zvláště příznivá, neboť místní vinice jsou spravovány firmou, která se rozhodla zpopularizovat pití vína ve státě, jemuž spíše vládne pisco (destilát z hroznů), a navíc tak podpořit ekoturistiku. Místní hacienda ubytovává hosty, nabízí degustační programy a exkurze do výroby. Je tak krásným příkladem toho, že i když vyrábíte nápoj perfektní kvality pro náročnou klientelu, nemusí vám nutně jít o zisk!
Argentina
Argentinská výroba patří k těm vůbec nejznámějším. Především oblast Mendoza na západě země je vyhlášená. Místní vinice se rozprostírají v Andách, ale i v povodí řek San Salado a Rio Colorado. Vyoké nadmořské výšky lákají ročně tisíce nadšenců. A nejen turisty dokáží místní podmínky nadchnout. Zahraniční vinaři pochopili ojedinělost místních poměrů. A tak vytvořili multikulturní oblast, v Argentině tak ojedinělou!
sluneční paprsek mezi hrozny
Brazílie
Hlavními exportními artikly země jsou káva, kukuřice a koření. Přesto se zde ale v posledních několika letech rozvíjí trh s kvalitním vínem. Oblastí, kde se nejvíce pěstuje réva, je jih. Tady jsou přínivé podmínky. A nejen přírodní – vláda i místní bohatí lidé si uvědomili, že tento trh nabízí obrovské možnosti výdělku, a tak investovali do výstavby těch světově nejmodernějších linek a technologií. Tím pádem se brazilské víno může pochlubit tím, že za jeho zrodem stojí vrchol současné techniky. Příznivě se tyto peníze podílejí na rozvoji infrastruktury cestovního ruchu. Turisté tak mohou poznat proces od sběru až po plnění lahví.