Muž uklízející, prací a vařící?

Trvalo stovky let, než ženy dosáhly alespoň částečné rovnoprávnosti s muži. Již od mala byly vychovávány k tomu, aby uměly hospodařit, uklízet, vařit, starat se o muže a děti. Jen málokterá z nás si dnes dovede představit, že by neměla svoje zaměstnání, svůj příjem a že by jí s domácími pracemi alespoň trochu nepomáhal partner.
I když je pravda, že z větší části je vše v rukou něžného pohlaví, ale abychom pánům nekřivdili, i oni jsou schopni vzít do ruky vysavač, zapnout pračku, dát nádobí do myčky a nejeden umí i výborně uvařit.
Prostě je to tak, že dámy kromě své práce a domácnosti mají také své soukromé aktivity a koníčky, nechtějí být jen obyčejnou hospodyňkou a vychovatelkou, mají potřebu se sami realizovat v tom, co je baví a naplňuje.
chlap na silnici
Jak je tomu ve skutečnosti?
Dnes už není nic neobvyklého, pokud se tedy oba partneři na tom dohodnou, že po příchodu dítěte na svět zůstávají na mateřské dovolené muži, a ne, jak je zvykem, novopečené matky, většinou je to v případech, kdy má žena vyšší příjem. To, jak to bude fungovat v budoucnu, zatím jako pár, byste si měli ujasnit již v samotných počátcích společného bydlení, svoji roli zde hraje také to, kdo v jakém prostředí vyrostl a jaké vzory si odnesl.
půlka obličeje
Možná vás překvapí, že spousta domácností funguje tak, že domácí práce jsou rozděleny mezi oba partnery rovným dílem. Najdeme samozřejmě i takové rodiny, kde je zaběhlý stereotyp a model rodiny, tedy všechny nebo většinu domácích prací a výchovu dětí obstarávají převážně ženy, muž v tomto případě je ten, kdo nosí domů peníze a rodinu živí. Ale jen málokterou matku a manželku dnes najdete jako klasickou ženu v domácnosti.
Pánové se dost často honosí tím, že je pro ně podřadné vykonávat ženské práce, ale uvědomit by si měli, že pokud občas alespoň trochu vypomohou, stoupnou tím v očích své drahé polovičky, a to je k nezaplacení.