Dáváme domovu kyslík

Ať už máme byt velký nebo malý, vždycky bychom měli myslet na naše zelené stvoření, které nám dávají kyslík a vlastně díky nim můžeme dýchat a žít. Rostlinky nejen okysličí, ale také oživí každý domov, a pokud se o ně dobře staráme, mohou vydržet i desítky let. Výhodou je, že některé druhy nám, jak dobře víme, dávají plody, které se mohou jíst nebo lístky dobré k dochucování pokrmů.
Ať už máte malý byt či velký. Jednou z možností je pořídit si na parapet několik květináčů bylinek. Nezaberou moc místa a navíc jsou skvělí pomocníci v kuchyni. Pokud budete mít chuť, můžete je také sušit a mít tak kromě čerstvých bylin také sušené.
květiny u dřezu
Pokud nepatříte mezi kulinářské typy, na parapet si můžete dát třeba krásné orchideje. Jen si dejte pozor na to, aby byla na slunečném místě, nejsou ani moc náročné na pěstování a vypadají kouzelně. Skvěle se hodí do menších bytů, protože nezaberou moc místa a přesto splní svůj účel.  
Další výbornou pokojovou rostlinou je fíkus, který je vhodný jak pro větší, tak pro menší domovy. Opět je nenáročný na pěstování a navíc se dá zastřihávat, takže jej můžete mít ve velikosti, která vyhovuje Vám i vašemu bydlení.
sázení kaktusů
Větší rostliny potřebují logicky větší prostor. Pokud jej pro ně máte, můžete zvolit různé druhy palmy, monstrey, bambusu a mnoha dalších.
Za zvážení také stojí vyzkoušet nějakou exotickou rostlinu, která dává plody jako je citrusovník, kávovník, hruškovec přelahodný, který plodí avokádo a mnoho dalších. V tomto případě se o ně musíte o něco více starat, ale pokud to budete dělat dobře, přinese to ovoce a Vám samotným neuvěřitelnou radost z toho, že se to povedlo.
rámeček obrázku
No, a pokud se necítíte ani na jednu z uvedených variant. Pamatujte, že vždycky jsou tady staré dobré kaktusu, které jsou obvykle nejméně náročné na jakékoliv pěstování a vydrží u Vás doma velmi dlouho. Do toho si můžete pořídit nejrůznější druhy s rozmanitými tvary a vždy budou vypadat dobře a vykouzlí pěkné dekorace v každé domácnosti. Koupit se dají jak velké, střední, malé, takže je jen na Vás, který zvolíte.