Jak si vybrat bydlení, abyste ušetřili a byli spokojení? Poradíme vám

Většina lidí se rozhoduje, kde bude bydlet podle místa zaměstnání. Každodenní dojíždění není nic neobvyklého. Průměrná doba dojezdu do práce se v naší zemi pohybuje okolo čtyřiceti minut, což v současné době moderních vlaků či vlastnictví osobního auta není problém. Kdy se vyplatí pořídit si nemovitost poblíž a kdy naopak dojíždění?

Větší město se rovná vyšší náklady na bydlení

Pravidlem je, že čím větší je město, kde pracujete, tím vyšší jsou náklady na bydlení. Pravdou je, že si ve větším městě vyděláte více peněz, ale o to víc zaplatíte za nájem nebo si budete muset vzít vyšší hypotéku na vlastní bydlení.jak_ušetřit_peníze

Chce to počítat

Než se definitivně rozhodnete, kde budete bydlet, dobře si spočítejte, na kolik vás vyjde dojíždění z nedalekého menšího města a na kolik peněz vyjde bydlení nedaleko zaměstnání, kde vám bude stačit sednout na tramvaj, a za deset minut jste na místě. Propočítejte to klidně za celý rok, vytvořte si tabulky, prostě se tomu věnujte a neukvapte se. Berte v potaz i možnou změnu zaměstnání.

Výhoda města

Pokud máte rádi komfort v podobě kin, zábavních a nákupních center či různých restaurací, zvolte bydlení ve větším městě, například bydlení v Praze Nebankovnihypoteky má ohromné výhody v tomto směru.

kouzelná_Praha

Na každém rohu narazíte na dobrou restauraci, můžete vybírat podle kuchyně od asijských specialit, přes dobroty z moře až po americké hamburgery. V našem hlavním městě se také rozhodně nebudete nudit. Celoročně se tu nachází nepřeberné množství aktivit ať už pro rodiny s dětmi nebo aktivní páry. Pokud budete chtít načerpat energii, během chvilky se ocitnete v historickém jádru města, kde můžete obdivovat Karlův most, Orloj či Václavské náměstí a večer si můžete vyrazit do Národního divadla na nějaké pěkné představení. V současné době je v Praze i mnoho zeleně, parky jsou upravené, můžete vzít deku a udělat si piknik se svou drahou polovičkou například hned pod Petřínem. Záleží na vás, jaké místo ke svému bydlení vyberete, důležité je, abyste se doma cítili dobře.