Existuje hypotéka bez doložení příjmů?

Na trhu je spousta možností úvěrů a půjček, díky kterým si můžou klienti pořídit vlastní byt či dům, koupit auto, dovolenou, začít podnikat, studovat, zařídit domácnost a podobně. Nejčastěji využívanou možností financování je hypotéka.
Její oblíbenost je daná zřejmě tím, že poskytuje vysoké částky za slušný úrok a možnost rozložení splátek obvykle až na 30 let. Při potřebě vysoké částky se vyplatí lépe, než úvěr spotřebitelský, který poskytuje nízké částky a několik takových úvěrů by se značně prodražilo.

banka

Ne každý však na hypotéku dosáhne a častým problémem jsou nejen záznamy v registrech, ale také příjmy. Buď jsou příliš nízké, nebo je žadatel nemůže doložit.

Pokud tento problém banka netoleruje, tak jsou ještě nebankovní možnosti a je možná také https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/.

Příjmy ano, doložení se dá vyřešit jinak

Často si žadatelé pod pojmem hypotéka bez doložení příjmu představí, že nemusí mít žádné příjmy, co není vůbec pravda. Příjmy jsou velice důležité nejen pro samotnou finanční společnost, ale především pro samotného klienta, který musí následně zvládat splácet svůj závazek.

Pod tímto pojmem se skrývá, že pokud příjmy máte, ale nemůžete je doložit, tak to nemusí být tak velký problém, jak by se mohlo zdát.
Příjmy se dají doložit třeba výpisy z účtu, daňovým přiznáním, fakturami, podnikatelským záměrem, jednoduše vším, kde je jasně viditelné kolik si měsíčně či ročně vyděláte.

Další možností je také spoludlužník, ručitel, který vaše příjmy navýší a zaručí se za vás. Jednoduše s vámi do úvěru vstoupí další osoba a může to být kdokoliv, kdo příjmy může doložit.

na prodej

Podmínkou u hypoték, která se nedá obejít, je zástava nemovitosti. Můžete tak ručit nemovitostí vlastní nebo někoho třetího. Často se tak stává při koupě bytu nebo domu, kdy prodávající svolí, aby nemovitost byla zastavena ve prospěch banky či nebankovní společnosti kupujícího. Tím se urychlí celý proces prodeje a nákupu a obě strany dostanou, co chtějí.