Co dělat, když muž nechce děti?

Pokud jste se dostali do situace, kdy jste zjistili, že váš muž nechce děti, může to být složité. Pokud se vám nepodaří daného muže nějakým způsobem přesvědčit a vy děti opravdu chcete, nebude zbývat nic jiného, než se s daným mužem rozejít a najít si muže jiného, který bude po dětech toužit stejně tak, jako vy.

muž s dítětem

Je mnoho mužů, kterým se během vztahu změní priority. Možná, že dříve byl muž dětem otevřený, ale když nad tím po čase přemýšlel, došel k rozhodnutí, že něco takového není pro něj. Je to ale velká škoda, protože právě dítě by mohlo do rodiny přinést ještě více radosti, ale něco takového málokterý muž vidí.

Muži mnohdy nejsou z dětí tak nadšeni jako právě ženy. Jsou muži, kteří své ženě jasně řeknou, že pokud bude dítě spát v ložnici, nebudou spát v ložnici oni, protože se chtějí vyspat a nechtějí, aby to zašlo tak daleko, že nebudou na druhý den vyspaní do práce. Je pochopitelné, že se muž bude chtít pořádně vyspat, aby zvládl další náročný pracovní den, ale takový přístup není zrovna ideální a to zejména vůči ženě, která se vždy snaží být jak dobrou maminkou, tak dobrou přítelkyní či manželkou.

muž s dítětem a ženou

Někteří muži, kteří nechtějí děti, jsou ochotni mít dítě jedině tehdy, že nebude přespávat ve stejné místnosti. Jedině tehdy na dítě přistoupí. Jsou ale i muži, kteří nepřistoupí ani na něco takového. Jestliže se vám nepodaří změnit názor daného muže, opravdu vám nezbyde nic jiného, než si najít někoho, kdo nebude mít s něčím takovým žádný problém a kdo vám ještě velmi rád s dítětem pomůže.

Někteří muži se dokonce velice těší na to, až budou tatínky, ale někteří něco takového neocení a to například z toho důvodu, že je děsí, když potkají někde rodinu v nákupním centru a dítě neustále křičí a rodiče místo toho, aby s tím něco dělali, neudělají nic. I něco takového muže odrazuje od toho, aby měli své vlastní dítě, jelikož mají obavy, že by to nevydrželi a zakročili tak, že by nezbývalo nic jiného, než dát dítěti po zadku, aby se uklidnilo. Ne každý je na rodičovství a je potřeba brát to tak, že nucením někoho do něčeho takového to můžete všechno akorát zhoršit. Někdy je lepší najít si někoho jiného. Někoho, kdo bude o rodinu stát.