Vyrábíte potraviny?


Ať už vás k výrobě potravin a výrobků vedlo cokoliv, jedno je jasné – budete muset splnit velké množství požadavků, které vám ukládá zákon. Rozjet výrobu potravin u nás není snadné, a může za to obrovské množství norem, které byly vytvořeny z důvodu ochrany zdraví. Kontaminovat potravinářskou výrobu je velice snadné, a proto se musí všechno pečlivě kontrolovat a je nutné dodržovat veškeré normy. Ty jsou nutné jak ve velkovýrobě, tak u menších producentů. Co jste se rozhodli zpracovávat a co z jednotlivých surovin chcete vyrábět?

průmysl pekárna

Rozjet velkovýrobu potravin není jednoduché ani z finančního hlediska. Kromě toho že je potřeba mít vhodné prostory ke skladování i samotnému zpracování, je nutné mít i chladící bosy nebo naopak teplejší sklady, musíte mít zvlášť sklady pro obaly a zvlášť pro potraviny. To všechno vybudovat stojí miliony korun, a návratnost bude v řádu desítek let. I proto se mnoho velkovýrobců neobjevuje.

I zrekonstruování stávajících provozů je finančně velice nákladné, ale někdy je možné požádat EU o dotace prostřednictvím ČR. I pro získání dotací jen nutné splnit spoustu podmínek, a tak vás v každém případě čeká spousta papírování.

vzv sklad

Kromě prostor budete muset zařídit i to, aby to ve výrobě běželo jako na drátkách. Dostatečně velká produkce vám zajistí že odběratelé na vaše produkty nebudou muset čekat, což vám zaručí že od vás nebudou odcházet jinam. Abyste měli opravdu dobrou logistiku ve výrobě, musíte mít hlavně kvalitní přepravní materiál, který se dá různě stohovat a se kterým se snadno manipuluje. My jsme váš ideální partner pro průmyslovou velkoobjemovou logistiku Schoellerallibert.com, protože u nás najdete spoustu různých kontejnerů a přepravek. Nabízíme různé typy skladovacího materiálu, který je vhodný pro různé typy provozů. Našimi odběrateli jsou chemické i potravinářské provozy.