Republika jižní Afrika – cesta po pobřeží

Afrika je nejchudším a nejzaostalejším kontinentem světa. To bezesporu, ale mezi jednotlivými státy existují výjimky. A to ne ledajaké. Republika jižní Afrika, do nedávné doby známá spíše jako Jihoafrická republika, je jedním z nejrozvinutějších států světa. Je bohatá, bují zde průmysl, těžba surovin a služby. Přes určité společenské problémy se zde místní mají v porovnání se sousedy nad poměry. A tak není divu, že tento subtropický stát se čím dál tím více dostává do hledáčku turistů po celém světě.

africké chýše

Ne všude je to ale krásně, vhodné pro vaši cestu. Oblast hlavního města Pretoria a město Johannesburg jsou dobrá jako výchozí body pro váš trip. Nicméně doporučuji nejdříve zamířit na sever, kde můžete okusit safari. A to ne obyčejné – evropské. Ne! Tady vás zavezou a provezou jedním z desítek národních parků. A ty jsou obrovské. Ochrana přírody je to, na čem si místní zakládají. Africká savana toho nabízí skutečně mnoho k vidění. Safari trvá většinou až týden. Ubytovat se můžete v některém z hotelů, které jsou v typických dřevěných domech, nebo rovnou ve stanu. Se zkušenými průvodci je právě druhá varianta bezpečná a tak autentická, že na ni budete vzpomínat do konce života.
stolová hora

Protože safari v tomto podání vás bude stát trochu těch fyzických sil, načerpejte nové na jihu země, kde se táhne krásné pobřeží. Navštivte města Port Elizabeth, Durban a Kapské město. Především poslední jmenované je svým vzhledem podobné spíše americkým či evropským velkoměstům. Vůbec nevypadá, že jste na jihu Černého kontinentu.
sloni u vody
Prosklené mrakodrapy, luxusní hotely s bazény na střechách, architektonicky úchvatný městský sportovní stadion a především nekonečné, čisté pláže s perfektně vybavenou infrastrukturou v podobě barů, restaurací a hotelů – to vše musí učarovat každému návštěvníkovi. Kdy by vás snad koupání a povalování na pláži unavilo, není problém se vyškrábat na Stolovou horu, která se tyčí nad městem a nabízí skvostný pohled na jedno z nejjižnějších míst Afriky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup