Podlahy z vinylu? Elegantní varianta do každé domácnosti!

Rekonstruujete nebo stavíte a přemýšlíte, jakou podlahovou krytinu použít, abyste byli spokojeni nejen po dokončení svého projektu, ale třeba i za 10 let? Hledáte podlahovinu, která dobře vypadá, snadno se pokládá a která nezruinuje váš rozpočet? Zkuste vinyl!
 kluci při vytírání
Proč vinylovou podlahu?
Odolnost, minimální údržba a dlouhotrvající pěkný vzhled – tyto charakteristiky jistě ocení rodiny s malými dětmi nebo majitelé domácích mazlíčků. Pokud má vaše domácnost hodně členů nebo se s návštěvami dveře netrhnou, budete si vinyl také pochvalovat.
 pes leží na zemi
Design pro každého
Máte jasnou představu o tom, jak má vaše podlaha vypadat? Žádný problém! Velkou výhodou vinylu je totiž nepřeberná paleta barev a vzorů, ve kterých si můžete tuto podlahovinu pořídit. Ať už si přejete napodobit dřevo, kámen nebo dlažbu, nebo je pro váš interiér vhodnější netradiční barevná mozaika nebo třeba divoký vzor, ve vzornících vinylových podlah se vaše přání zhmotní během okamžiku.
 
Jednoduchá instalace
Pokud patříte mezi aspoň průměrné domácí kutily, dokážete úspěšně položit vinylovou podlahu svépomocí. Nepotřebujete k tomu ani žádné speciální nářadí, vystačíte si s běžným vybavením domácnosti. Kromě finančních úspor vás při pohledu na novou podlahu pak bude těšit fakt, že jste částečně původcem její dlouhotrvající krásy.
 
Snadno se udržuje
Vinylové podlahy se pyšní svým jednoduchým čištěním. Dobře odolávají vodě i obtížným skvrnám a při úklidu na ně můžete použít v podstatě jakýkoli čisticí prostředek. Pokud u vás doma někdo trpí alergiemi nebo astmatem, bez obav vinyl nainstalujte. Tento druh podlahovin je totiž hygienický a antibakteriální, zcela bezpečný i pro malé děti.
 
Dostupný typ podlahové krytiny
V porovnání s ostatními druhy podlahovin patří vinyl mezi ty nejlevnější. Díky jeho skvělým užitným vlastnostem, kam patří především vysoká odolnost vůči poškození a dlouhá trvanlivost, si navíc můžete být jisti, že vám bude podlaha sloužit mnoho let a to bez nutnosti časté výměny jednotlivých dílů. 
 postel u stolu
Komfortní došlap
Zejména v kuchyni si budete pochvalovat, jak moc je vinylová podlaha příjemná na dotek – je měkká a vydržíte na ní stát i několik hodin bez bolesti nohou. Skvělá varianta například pro hudebníky, kteří vestoje trénují třeba i polovinu dne. A pokud rádi chodíte doma bosi, oceníte, že vinyl ani v zimě nestudí.
 
Odolává vlhkosti
Hledáte ideální krytinu do koupelny nebo do kuchyně? Takovou, která snadno odolá nepříjemné vlhkosti? Už nehledejte! Kvalitní vinyl si poradí i s takto náročným prostředím.