Peníze pro radosti, ale i na řešení starostí

S penězi souvisí mnoho problémů a starostí, ale také radostí. Za peníze si pořídíme téměř vše, co si přejeme, veškeré hmotné věci, oblečení, nábytek, můžeme si udělat radost nějakou větší elektronikou, lepší televizí, krásnou dovolenou a mnoho dalšího. Jenomže s financemi také souvisí provoz domácnosti, podniku, placení běžných účtů, nájmu, paušálu, vody a elektřiny, zaměstnanců ve firmě, veškerých nákladů, faktur a mnoho dalšího. Dalo by se tedy říct, že na jednu stranu jsou to radosti a věci, které si za peníze pořídíme, nám dělají radost, ale na druhou stranu s financemi vždy souvisí i placení nákladů, výdajů, bydlení, provoz firmy či domácnosti a placení veškerých potřeb.

peníze ruka

Další kapitolou, kterou nyní načneme je rozdělení do dvou kategorií. Podle toho, jestli jste běžný občan a potřebujete peníze na běžné potřeby, jako je koupě zařízení do domácnosti (lednička, televize), vybavení (nový nábytek), placení běžných potřeb, nájmů nebo inkasa, rekonstrukce domu či bytu, vyplacení staré půjčky, nebo pořízení nového pokojíku pro děti, pak budeme mluvit o běžném spotřebitelském úvěru. Jakmile získáte peníze, můžete s nimi libovolně naložit. V případě vysokého úvěru, mluvíme-li o hypotéce, se peníze vztahují například i na rekonstrukce bytu, pořízení nového bydlení, koupě nemovitosti, domu nebo bytu či stavby domu.

peníze papír kalkulačka

Do další kategorie se totiž řadí podnikatelské úvěry. Ty můžeme najít pod názvy americká hypotéka bez registru nebo hypotéka bez doložení příjmů a podobně. Jedná se ale výhradně vždy o podnikatelské úvěry, čili si úvěr může sjednat pouze podnikatel nebo firma. Peníze se používají na potřeby v podnikání, na úhradu faktur, nedoplatky na OSSZ, VZP, finančním úřadu, vyplacení exekucí, nebo i nakoupení nových potřeb, zařízení, hal.

Podnikatelské úvěry mají svá pravidla. Získat můžete až 70% z hodnoty nemovitosti a doba splatnosti může být nejdéle nastavena například i na třicet let. Podnikatelé se nemusí obávat, že by půjčku nezískali, například když mají záznam v registru dlužníků nebo nízké daňové přiznání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup