Moderní rolety


Nové už jsou zcela jiné a také jinak vypadají. Také ovšem i zcela jinak fungují. Jsou podobné více žaluziím, ale přesto dle tvrzení některých jsou to stále rolety. Nebudeme se přít o slovíčka, nebudeme pátrat po původním účelu a původním výrazu a prostě se přizpůsobíme. Použijeme výraz rolety a je to.

Moderní roleta

Jak zmíněno na začátku článku, jsou to nové a moderní kusy, které již netrpí starými neduhy, jako je pokažené rolo nahoře, nebo vyblednutí barev na látce. Nyní se již ani látkové tak moc nedělají a když, tak z materiálu, který nebledne, pokud se o něj náhodou přes den opře sluníčko. My se dnes podíváme na speciální věcičku, kterou jistě doma oceníte, máte-li ovšem verandu nebo balkon. I když následná věcička se dá podle mého názoru použít i jinde.

Nuže, rolety den a noc na balkonove dvere jsou účelné hned dva krát. Od ostatních se trošku liší, protože jsou speciálně upraveny, totiž každý „pruh“ je jiný, a tak je lze skoro dokonale regulovat.

Pokud tedy chcete velmi dobré, skoro dokonale stínění, dokážou to, a pokud chcete do místnosti nechat proudit slunce naplno, dokážou to tyhle rolety také. Bez problému a bez dalších úprav doma na koleně. Ostatně se o tom můžete přesvědčit sami, pokud si je koupíte a začnete používat.

normální rolety

Výhoda tohoto kousku je právě ve střídání poloh pásků, které vlastně nakláníte vy sami, a proto je toto celé zařízení naprosto dokonalé. Mimo to je také velmi estetické na pohled a je jedno, zda je máte svislé či vodorovné. A že by vám asi přesně nesedly? Nic si z toho nedělejte. Když si je objednáte u firmy, na kterou zde máte odkaz, zařídí to tak, aby vám byl tento doplněk „ušit“ přesně na míru. Tedy k vám vyšle muže, jenž vše proměří, nabídne výběr materiálů a posléze sdělí i přibližnou cenu. Pak už je jen nechá vyrobit a přijde celou soustavu namontovat. A vy budete mít v bytě zase o něco pohodlněji.