Lyžovačka v Rakousku

Dobré sněhové podmínky, upravené sjezdovky, lyžařské školičky, výborné ubytovací, gastronomické a další služby a bonusy jsou důvodem, proč mnoho Čechů přemýšlí o lyžování v zahraniční. Pokud to nemáte daleko do Rakouska, pak nejspíše budete chtít vyrazit právě tam. Samozřejmě můžete zvolit nejbližší možnost a tou jsou nedaleké skiareály v Rakousku z druhé strany Šumavy.
Asi nejznámějšími lyžařskými areály jsou Stermstein a Hochficht. Nabízejí kvalitní zábavu a servis vysokého standardu. Oba se nacházejí nedaleko česko-rakouských hranic, a proto sem za zimními radovánkami vyráží zejména Jihočeši, ale ani z Prahy a dalších město to není daleko. 
lyžař v modrém
Stermstein
Skiareál Stermsteinje přívětivý menší areál, který však nabízí služby na vysoké zahraniční úrovni. Čekají na vás nádherné sjezdovky s různou obtížností, několik typů vleků a na své si přijdou samozřejmě také běžkaři.
Pro začátečníky a děti je k dispozici lyžařská škola, výhodou jsou také různé slevy pro rodiny, akce na skipasy, ubytování apod.
Hochficht
Dalším zajímavým Skiareálem je Hochficht, který se také nachází nedaleko našich hranic s Rakouskem. Jedná se o největší rakouský lyžařský areál, který najdete mimo Alpy. Samozřejmostí tohoto rakouského skiareálu je bohatá nabídka služeb, kterou u nás bohužel očekávat nemůžete. V Hochfichtu je pro lyžaře připraveno několik desítek kilometrů sjezdovek různých náročností, a proto si zde přijdou na své jak začátečníci, rodiny s dětmi, tak i pokročilí lyžaři.
běžecké lyžování
I v Hochfichtujsou samozřejmě připraveni na rodiny s dětmi, které zde mohou využit mnoha atraktivních slev. Výhodné jsou i zajímavé pobytové balíčky se zvýhodněnou cenou skipasu.
Dětští návštěvníci určitě s radostí využijí lyžařskou školu, či výukové hřiště s neokoukanými zajímavými atrakcemi.
Pro běžkaře jsou k dispozici perfektně upravené běžecké stopy v délce několika desítek kilometrů. A ve středu a v pátek se v Hochfichtu můžete těšit i na večerní lyžování
Kontrola se vyplatí
Ať už se rozhodnete vyrazit na Šumavu a zalyžujete si na Lipně, nebo se vydáte za naše hranice, pak nezapomeňte, že ze všeho nejdůležitější je zkontrolovat auto, kterým na hory pojedete. Zkontrolujte technický stav vozidla, stav hladiny kapaliny v ostřikovačích, vzorek pneumatik a také přibalte sněhové řetězy, které jsou v některých zemích povinné. Vhodná je i lopatka na odhazování sněhu.
Také nezapomeňte dobře připevnit lyže, neboť za toto opomenutí vám může hrozit nemalá pokuta. Takže vše dobře zkontrolujte, ať se vyhnete případným nepříjemnostem. Přejeme vám šťastnou cestu a pěknou zimní zábavu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup