Jaké výhody mají nebankovní hypotéky

Dříve byly všechny finanční instituce pod kontrolou státu. Tehdy samozřejmě existovaly pouze banky, a ani těch nebylo moc, ač měly pobočku prakticky v každém městě. To se týkalo samozřejmě i služeb, které poskytovaly, tedy i půjček.

 

Dnes je situace jiná. Nejenže i banky patří z valné většiny soukromým vlastníkům, ale zároveň se objevily i společnosti, které bankami nejsou a specializují se čistě na poskytování nejrůznějších druhů půjček. Sem samozřejmě spadají i nebankovní hypotéky https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/nebankovni-hypoteka. A ač lidé stále z valné většiny věří spíše bankám, i tyto společnosti si získávají stále větší oblibu. Proč?

 

pujcka1

 

Jednoduše proto, že nabízí produkty, které banky, svázané přísnějšími pravidly, poskytovat zkrátka nemohou. Sem patří například fakt, že pro ně není nutné ověřovat platební schopnost klienta. To znamená, že mohou nabízet půjčky bez ohledu na to, v jaké finanční situaci klient je.

 

Je však nutné říci, že toto je dvousečná zbraň. Jistě, přiláká spoustu zákazníků, kteří byly s žádostí o jiný typ půjčky odmítnuti, a tím značně zvyšují zisk firmy. To je samozřejmě v pořádku.

 

Na druhé straně je nutné počítat s tím, že někteří z nich na splácení skutečně mít nebudou, a žádná páka jimi nepohne. Obvykle mají jen málo majetku, nebo žádný, který by jim mohl například exekutor zabavit. Ti tedy způsobí dané firmě ztrátu.

 

pujcka2

 

Je samozřejmé, že toto riziko je nutné kompenzovat. V tomto případě se jedná o vyšší úroky i poplatky, především ty za prodlení ve splácení.

 

A je fakt, že to funguje. Jistě, někteří neplatí, ale mnohem více je těch, kteří skutečně poctivě splácí či těch, u kterých exekutor danou částku, často s vysokými úroky, jakýmkoliv způsobem vybere.

 

Zde je tedy důležité si před žádostí rozmyslet, zda skutečně budete moci splácet, a to i v případě mimořádných výdajů, například o Vánocích, případě v době dlouhodobé nemoci. Nikdo totiž neví, co ho čeká, a je vždy lepší počítat s horší variantou. Tak nebudeme překvapeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup