Instalaci vířivky a pravidelný servis svěřte odborné firmě

Vířivky jsou zlidovělý název pro hydromasážní vany, jejichž účelem je poskytnout prostor pro relaxaci, uvolnění a prokrvení všech tělesných partií. Nejsou tedy přímo stavěny pro plavání, jde o malé rozměry nádrží o objemu řekněme jednoho až dvou krychlových metrů. Mívají v průměru necelé 2 metry a hloubku pro příjemné posezení přibližně 60 – 80 cm. Podvodní masáž zajišťují speciálně tvarované trysky a tvořiče perličkové pěny.
stříkání vody.jpg
Vířivky mohou být instalovány v interiéru, což je podle statistik přibližně v 70 procentech. Bývá v nich napuštěna voda celoročně a její kvalita je udržována bazénovou filtrací a chemickými prostředky. Venkovní nádrže se většinou zazimují, kdy se začátkem října vypouští veškerá voda, a provoz se obnovuje s prvním jarním oteplením v měsíci dubnu nebo květnu. Zazimování a pravidelné prohlídky by měl provádět servis vířivek a bazénů, odborné zásahy vyžaduje především technologické zázemí filtrace a čerpadla.
vodní vír.jpg

Rodinná vířivka pro 4 osoby se prodává nejčastěji

Tyto systémy se vyrábí v několika typových řadách. Nejčastěji jde o tzv. rodinné vířivky s vlastní úpravnou vody, s vlastním čerpadlem a filtračním systémem. Součástí výrobku je i termoregulace a ohřev vody, schůdky, tepelný kryt, osvětlovací technika, případně umělý vodopád, chrliče a upravené soustavy trysek. Vyrábí se nejen v kruhovém tvaru, ale i jako elipsy, čtvrtkruh, deformovaný ovál atd. Rodinná vířivka pojme až 4 osoby současně a bývá obdobou vířivých masážních zón v moderních aquaparcích.
Teplota vody se doporučuje stabilizovat na hodnotě 37 stupňů Celsia, tedy tělesné teplotě. Tehdy dochází k přirozenému prokrvování pokožky, svalů i vnitřních orgánů, čímž se podporuje vnitřní metabolismus a jejich výživa, regenerace, a vylučování cizorodých látek a zplodin metabolismu. Nesporný vliv mají nejen bublinky a tlaková voda, ale i samotný proces nadnášení těla v tekutině podle archimédova zákona. Tím se lépe prokrvují ztuhlé svaly, zásobují se krví kloubní pouzdra a lépe se zde regenerují ochablé svalové partie postižených a dlouhodobě nemocných osob.