Co je SOFTWARE?


Co je software – česky tedy programové vybavení. Někdy toto slovo počešťujeme a říkáme mu „softvér“. Jsou to všechny programy a aplikace v jakémkoliv počítači který máte doma, nebo na který se podíváte. Rozdělení softwaru je aplikační, nebo systémový.

Aplikační – známe pod zkratkou apka/appka. Programové vybavení počítače, které umožňuje vykonávat jakoukoliv činnost počítače. (například interaktivní činnost…)

Systémový – nachází se na místě hardware. Je to systém, se kterým nelze pracovat přímo tak jako s aplikačním.

Software - článek

Software je opakem Hardware. Jen pro zajímavost, Hardware je všechno na co si v počítači sáhnout nemůžeme takže všechno uvnitř počítače. Například grafická karta a RAM paměť, která musí být součástí každého počítače.

Za software můžeme také považovat data, která nepopisují činnost. Popisují však data obrázku, dokumentu atp. Mezi software patří taky pomocný nástroj firmware. Firmware je v informatice označení pro software který slouží pro vestavěný systém. A vystavěný systém je jednoúčelový počítač, ve kterém je řídící systém zcela zabudován do zařízení které zároveň ovládá.

Divili by jste se, ale software má také něco jako je kancelářský software a to je software, který je důležitou součástí kancelářských počítačů. Většinou jde o balíčky pro systém Windows jako jsou např. Microsoft Office, nebo balíček který je dnes volně/bezplatně sehnatelný a tím je OpenOffice. Záleží jen na Vás, který si vyberete a který Vám bude vyhovovat.

počítačová grafika

Abychom nezapomněli na další důležitou část Software, připomeňme si HTML. HTML je základní jednotka samotného jazyka počítače. Používá se vlastně úplně všude a především pokud tvoříte, nebo máte zkušenost s tvořením webových stránek tak sami víte, že se bez něj neobejdete.

Všechno, co jsem zde uvedla, všechny Ty pro Vás možná šílené názvy mají svou historii a jsou tady s námi a pomáhají nám v životě už opravdu dlouho a nebylo by dobré, kdybychom na ně zapomněli. Musíme si neustále připomínat jejich význam a to co nám umožňují. Že nám umožňují pracovat z pohodlí domova pokud je to nutné, že můžeme mít flexibilní pracovní dobu a další a další podobné věci.

A pokud by jste se chtěli dozvědět o těchto technologiích ještě více, navštivte stránku NextTech.

Určitě tam najdete další přínosné informace pro Váš život!